Jakie książki polecacie

Jakie książki polecacie

Jakie polskie autorki najbardziej doceniacie pod kątem warsztatu pisarskiego? Skończyłam dłuższy cykl fantastyczny, a teraz wolałabym przenieść się w klimaty staropolskie. Może mi coś podpowiecie, bo niestety niewiele propozycji wydawniczych występuje w tym nurcie?

Bhapo

Posty: 5

 
Przyznam, że wydawnictwa się w ostatnich latach poprawiły. Dopuszczają do głosu nowych autorów, ciekawe wątki, często mocno niszowe. O to chodzi.

MBsmoke

Posty: 9

 
Romans w czaszach szlachty, Tadeusza Kościuszko „Szlacheckie gniazdo” Moniki Rzepieli. Sięgnęłam, bo przeczytałam wywiad z autorką na jednym z bardziej znanych portali czytelniczych. Prawdziwa pasjonatka i wie, co robi. Akurat w tej książce masz prawdziwy mezalians przedstawiony. Dawno tak dobrej książki nie czytałam i nie jest wcale krótka.

dariuszzz

Posty: 15

 
Debiuty literackie uwielbiam, bo najczęściej mają w sobie „to coś”. Powieści historyczno – realistycznych brakuje na krajowym rynku wydawniczym według mnie.

file444

Posty: 9

 
Jak widać nie trzeba przedłużania fabuły, aby książki w tematyce staropolskiej zdobyły czytelników.

Klarka45

Posty: 12

 
Wszystkie książki przypominające „Nad Niemnem” biorę ogólnie w ciemno :) Dawajcie więcej :D

Marioleczka

Posty: 9

 
Też jestem zapisana właśnie do newsletterów redakcyjnych i dopytuję czasami o promocje na konkretnych autorów. Wydawnictwa dla pasjonatów dają od czasu do czasu rabaty.

Nikuś23

Posty: 19

 
Zaczynam czytać od debiutów autorów i nigdy mnie takie podejście nie zawiodło przyznam szczerze.

Yuri20

Posty: 15

 
Wraca moda na romanse. Kobiece lektury dominują w wielu biblioteczkach. Widzę ten trend już od kilku lat.

Marioleczka

Posty: 10

 
Historyczne, obyczajowe sagi to nisza na polskim rynku wydawniczym, ale Pani Monika widać przełamała pewien schemat. Mam nadzieję, że na dłużej.

ARTyMM

Posty: 18